İPTAL VE İADE KOŞULLARI


​MADDE-1 | SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

 

SATICI: aksesuarbudur.com
ALICI: www.aksesuarbudur.com’un ilgili üyesi veya üyeliksiz alışveriş yapan kullanıcılar


MADDE-2

İş bu sözleşmenin konusu, alıcını satıcıya ait: www.aksesuarbudur.com sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeler uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder www.aksesuarbudur.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


MADDE-3 | TESLİMAT ŞARTLARI

 

1.TESLİMAT ÜCRETLERİ
750 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti SATICI’ya aittir. Aksi taktirde kargo bedelleri alıcıya aittir. Sepetten ürün eksiltme yapılan durumlarda sipariş 750 tl altına düşerse kargo ücreti otomatikmen eklenecektir.

 

2.TESLİMAT SÜRESİ
2.a.Stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcı hesabına geçmesinden sonra en geç 1-3 gün içerisinde ürün kargoya teslim edilir.
2.b.Kargoya verilen siparişler için ortalama kargo süresi ise 2 gündür. Kargo tarafından yaşanacak gecikmelerde SATICI sorumlu değildir.


MADDE-4 | İADE ŞARTLARI

 

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ
1 .Öncelikle bizimle iletişime geçmeniz.
2. İade edilecek ürün(Gönderildiği şekilde)

 

İADE EDİLECEK ÜRÜN
a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin(Kargo tarafından tutanak tutulmamış ve ya firmamız tarafından yapılan uyarı sonucunda paketi açarken video çekilmemiş ise) iadesi kabul edilmemektedir.
b- İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak kutusunda  teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE İÇİN DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA
a- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler kargo ücretleri gidiş dönüş olmak üzere alıcı tarafından karşılanmaktadır.
b- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı 7 gün içinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-14 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
c- İade edeceğiniz ürünleri Mng Kargo anlaşmamız ile gönderebilirsiniz.

 

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ
İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
-İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
-Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir..
-Kişiye Özel ürünlerin iade ve değişimi yoktur.
-Kulak İçi Kulaklık kategorisindeki ürünler 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlemiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük Cayma Hakkı kapsamında değildir.


MADDE-5 | SİPARİŞ İPTALİ

 

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi aynı gün içerisinde saat 16:00 a kadar iptal ettirebilirsiniz. Saat 17:00’ı aşan  İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmişse iptal işlemi yapılamaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR